Extrapersonal sökes till ICA Maxi E-handel

Publiceringsdatum: 2026-06-09

Är du på jakt efter en karriär inom försäljning, inköp, marknadsföring? Nu har du chansen att börja jobba som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror hos Best Bemanning & Rekrytering i Sverige AB. Denna tjänst finns tillgänglig i Eskilstuna som är tjänsteorten.

Best Bemanning & Rekrytering i Sverige AB har just nu ett ledigt jobb som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror. Sista ansökningsdagen till jobbet som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror hos Best Bemanning & Rekrytering i Sverige AB är söndag den nionde augusti 2026.


Jobbannons

Vill du jobba extra inom e-handel och bidra till att ICA Maxi når Sveriges nöjdaste kunder?

Söker du ett flexibelt extrajobb där du får arbeta i ett engagerat team och göra skillnad för våra e-handelskunder? Vi söker extrapersonal till vår växande e-handelsverksamhet på ICA Maxi – kanske är det just dig vi letar efter?

Arbetsuppgifter och ansvar inom ICA Maxi E-handel – Plock, pack och service

I rollen som extrapersonal inom ICA Maxi E-handel arbetar du främst med att plocka och packa kundernas beställningar samt säkerställa god kvalitet i varje leverans. Du har en nyckelroll i att skapa en positiv kundupplevelse. Arbetsdagarna kan vara varierande och tempot stundtals högt, så vi söker dig som är flexibel och gillar att ta initiativ!

  • Plocka och packa kundorder enligt ICA Maxis rutiner

  • Säkerställa att kvalitet och färskhet på varor håller högsta standard

  • Arbeta med service och svara på frågor från kunder vid utlämning

  • Bidra till ordning och reda i arbetsområdet och följa säkerhetsföreskrifter

  • Vid behov hjälpa till med andra lager- och butiksrelaterade arbetsuppgifter

Kvalifikationer för extrajobbare inom e-handel/logistik

  • Fyllt 18 år

  • God kommunikativ förmåga och servicekänsla

  • Goda kunskaper i svenska, både tal och skrift

  • Grundläggande datavana

  • Meriterande med tidigare erfarenhet av arbete inom butik, lager, logistik eller e-handel

  • Flexibel och kan arbeta varierande arbetstider – tidiga morgnar, sena kvällar och helger förekommer

  • Krav på annan huvudsaklig sysselsättning på minst 50% (t.ex. studier, annat arbete eller egen företagare)

Arbetstider och anställningsform – Extrajobb e-handel ICA Maxi

  • Timanställning/extrajobb med behovsstyrd schemaläggning

  • Arbetspass kan förekomma dagtid, kvällar och helger – möjlighet att påverka schema

  • Anställning genom oss på Best Bemanning och Rekrytering AB

  • Anställning sker efter v.32

Ansökan – Extrapersonal ICA Maxi E-handel

Känner du att detta extrajobb inom e-handel passar dig? Skicka in din ansökan med CV och personligt brev så snart som möjligt. Vi arbetar med löpande urval och rekommenderar att du skickar in din ansökan redan idag.

Vi tar ej emot ansökningar via mejl.

Om jobbet

Antal tjänster1
FöretagsnamnBest Bemanning & Rekrytering i Sverige AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5567867352
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeButikssäljare, dagligvaror/Medarbetare, dagligvaror
YrkesområdeFörsäljning, inköp, marknadsföring

Ansökan

Best Bemanning & Rekrytering i Sverige AB söker en person till denna tjänst som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror med placerings i Eskilstuna. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror hos Best Bemanning & Rekrytering i Sverige AB skickar du in din ansökan senast 2026-08-09.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Extrapersonal till ICA, Coop & Hemköp – Stockholm

Jobandtalent Sweden AB söker en person till tjänsten som butikssäljare, dagligvaror/medarbetare, dagligvaror i Stockholm.

2026-05-20

Mer info

Ledare Djungelgympa - Sprid rörelseglädje för barn 2-6 år i Partille HT26

Active Academy Nordic AB söker en person till tjänsten som idrottsinstruktör/idrottstränare i Partille.

2026-05-13

Mer info

Säljare sökes till Sveriges mest lustfyllda extrajobb!

More Than Love AB söker två personer till tjänsten som utesäljare i Falköping.

2026-05-13

Mer info