Publiceringsdatum: 2026-02-20
Vill du arbeta inom transport, distribution, lager-branschen? Positionen som distributionsförare hos Pågen Färskbröd AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? Pågen Färskbröd AB behöver någon som vill arbeta heltid. Om du är tillgänglig för 11 dagar upp till 3 månader, ta en titt på denna jobbannons.
Om du redan bor i närheten av Kristianstad, är det här din chans att söka ett spännande jobb Pågen Färskbröd AB behöver fler anställda som stödjer arbetet inom distributionsförare. Kolla in deras två lediga tjänster för att se om du har vad som krävs. Söker du efter en spännande karriär som distributionsförare? Sök jobbet hos Pågen Färskbröd AB senast torsdag den trettionde april 2026 och bli en del av deras team.
Vill du ha ett aktivt, självständigt och meriterande sommarjobb där dagarna går fort och du får ta ansvar på riktigt?Då kan rollen som Pågensäljare i Kristianstad vara helt rätt för dig!
Vi söker nu sommarvikarier till vår verksamhet under vecka 23–33. Du blir en del av Sveriges största säljkår och ser till att våra färska bröd finns på plats i butik – varje dag.
Det finns mycket goda möjligheter till extrajobb efter sommaren.
Det här erbjuder vi digEtt självständigt och varierande sommarjobb med stort eget ansvarEn social, rörlig och händelserik arbetsdagArbete med välkända produkter som Lingongrova, Pågenlimpa och GifflarIntroduktion, upplärning och stöd från ett engagerat och erfaret teamEtt starkt varumärke i ett stabilt familjeföretag med god gemenskapMöjlighet till fortsatt extrajobb efter sommaren. Om rollen – PågensäljareSom säljande distributör ansvarar du för att:Leverera och sälja Pågens produkter till butikSäkerställa god varuexponering och tillgänglighetBygga goda relationer genom daglig kontakt med butikspersonalArbeta självständigt med tydliga mål – alltid med stöd från kollegorArbetet är praktiskt, omväxlande och fysiskt, med en kombination av försäljning och distribution.
Vem söker vi?Vi söker dig som:
Kan arbeta heltid vecka 23–33.Trivs med ansvar, tempo och ett självständigt arbetssätt.Är social, serviceinriktad och har lätt för att skapa förtroende.Är strukturerad och har god planeringsförmåga.Kommunicerar väl på svenska i tal och skrift.Är över 18 år.Har C-körkort samt giltigt YKB (Yrkeskompetens bevis).Tidigare erfarenhet av försäljning, butik eller distribution är meriterande – men inte ett krav. Vi lär dig det du behöver.
Anställning & villkorSommaranställning vecka 23–33.Lön enligt avtal, OB kan förekomma.Möjlighet till extrajobb efter sommaren. AnsökanUrval sker löpande, så vänta inte med din ansökan.Sista ansökningsdag: 30/4 2026.Nyfiken på rollen eller har frågor om tjänsten? Hör gärna av dig via mail till tobias.svensson@pagen.se
Varmt välkommen att söka som Pågensäljare i Kristianstad!Vi undanber oss vänligen men bestämt all form av försäljning av annonsering och rekryteringstjänster i samband med denna rekrytering.
| Antal tjänster | 2 |
|---|---|
| Arbetstid | Heltid |
| Företagsnamn | Pågen Färskbröd AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
| Organisationsnummer | 5560824350 |
| Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
| Yrke | Distributionsförare |
| Yrkesområde | Transport, distribution, lager |
Pågen Färskbröd AB söker två personer till denna tjänst som distributionsförare med placerings i Kristianstad. Om det låter intressant att arbeta som distributionsförare hos Pågen Färskbröd AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-30.
Källa: Arbetsförmedlingen
Pågen Färskbröd AB söker en person till tjänsten som distributionsförare i Gällivare.
2026-01-09
Mer infoPågen Färskbröd AB söker två personer till tjänsten som distributionsförare i Örnsköldsvik.
2026-01-16
Mer infoPågen Färskbröd AB söker två personer till tjänsten som distributionsförare i Ystad.
2026-02-20
Mer info