Våffleri

Publiceringsdatum: 2025-12-13

Letar du efter möjligheter att arbeta inom hotell, restaurang, storhushåll? En möjlighet har öppnat upp för dig att börja arbeta som restaurangbiträde hos ER Accommodation AB. Intresserade sökes för deltid-jobb hos ER Accommodation AB - är du intresserad? De letar efter någon som vill jobba 11 dagar upp till 3 månader.

Hultsfred är platsen där denna position är ledig. Om du tycker att det låter intressant att börja jobba hos ER Accommodation AB i rollen som restaurangbiträde så har de just nu tolv lediga tjänster som skulle kunna vara en perfekt match för dig! ER Accommodation AB letar efter erfaren restaurangbiträde som kan ansluta till deras team. Sista ansökningsdag är söndag den femtonde februari 2026.


Jobbannons

Vem vi söker

  • Du är pålitlig

Du dyker upp i tid, är en lojal och god kollega och medarbetare som gör ditt bästa.

  • Du är serviceminded

Du sätter gästen i fokus, är social, glad och vill att gästerna trivs.

  • Du är arbetsam

Du blir taggad av action & högt tempo. Du hittar arbetsuppgifter när det är lugnt och tycker om att ha saker att göra.

  • Du är en lagspelare

Du gillar att jobba i ett team och att lösa uppgifter tillsammans med andra. Du stöttar och hjälper dina kollegor.

Arbetsuppgifter

  • Förbereder mat – på morgonen förbereder du allt som behövs under serveringstiden. Tillexempel gör du olika röror, våffelsmet, hackar lök och sallad osv. Allt görs efter recept.
  • Servering – du tillagar våfflor, pizza, bakad potatis, blandar drinkar m.m och serverar gästerna på uteserveringen.
  • Kassan – du tar emot beställningar från gäster, berättar om våra olika rätter, skopar glass m.m
  • Rent och trivsamt – du rör dig mycket på uteserveringen och ser till att gästerna har det bra, torkar av bord och stolar samt håller rent och snyggt i kök och café yta.
  • Städpass i servicehus och stugor delas upp på alla och kommer vara ungefär en gång i veckan.

Lön och arbetstider

Lön enligt kollektivavtal för hotell och restaurang.

Varierande arbetstider, inkluderat kvällar och helger, på omkring 75%, schemat sträcker sig från v.25 – v.33 samt upplärning och möjlighet till extrajobb på helger från maj.

Om jobbet

Antal tjänster12
ArbetstidDeltid
FöretagsnamnER Accommodation AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Omfattning11 dagar - upp till 3 månader
Organisationsnummer5592265804
Typ av anställningSommarjobb / feriejobb
YrkeRestaurangbiträde
YrkesområdeHotell, restaurang, storhushåll

Ansökan

ER Accommodation AB söker tolv personer till denna tjänst som restaurangbiträde med placerings i Hultsfred. Om det låter intressant att arbeta som restaurangbiträde hos ER Accommodation AB skickar du in din ansökan senast 2026-02-15.

Källa: Arbetsförmedlingen

Relaterade jobb

Vi söker fler avlösare/ledsagare i Täby!

God Omsorg och Ledsagning i Storstockholm AB söker en person till tjänsten som ledsagare i Täby.

2026-01-19

Mer info

Brevbärare Lindesberg, Extrajobb

PostNord Sverige AB söker två personer till tjänsten som brevbärare i Lindesberg.

2026-01-19

Mer info

Extrajobb som Säljare/Demonstratör i Strängnäs

Bright Nature i Sweden AB söker en person till tjänsten som utesäljare i Strängnäs.

2026-01-19

Mer info