Publiceringsdatum: 2026-02-03
Funderar du på att söka jobb inom hotell, restaurang, storhushåll? Nu har du chansen att börja jobba som hotellvärd/hotellvärdinna hos CIC Operations Göteborg AB. Detta är ett jobb på deltid där CIC Operations Göteborg AB letar efter någon under 3 månader – upp till 6 månader.
Platsen där jobbet finns ledigt är i Göteborg. CIC Operations Göteborg AB söker för närvarande efter flera personer att anställa inom hotellvärd/hotellvärdinna-branschen. Ta en titt på deras femton lediga tjänster för att se om något av dem passar just dig. Sök jobbet som hotellvärd/hotellvärdinna hos CIC Operations Göteborg AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast torsdag den trettionde april 2026.
Vill du ha ett socialt, fartfyllt och varierande sommarjobb?
Nu söker vi säsongsarbetare till vårt hotell som vill vara med och skapa en minnesvärd vistelse för våra gäster.
Hos oss jobbar du nära både gäster och kollegor i en miljö där service, glädje och laganda står i centrum. Oavsett avdelning är du en viktig del av helheten.
🍸Barception
Här kombinerar du reception och bar i en social och dynamisk roll. Du välkomnar gäster, hanterar in- och utcheckning, serverar mat & dryck samt ser till att våra gäster känner sig sedda och omhändertagna. *Minst 20 år pga alkohollagar.
🍳Frukostvärd/värdinna
Du är med och skapar bästa starten på dagen, för våra gäster. Förberedelse, servering och påfyllning av frukostbuffé samt att hålla frukostmatsalen inbjudande och trivsam.
🧹Städ
Bakom varje lyckad hotellvistelse finns ett noggrant och engagerat städteam. Du ansvarar för att hotellrum och gemensamma ytor håller hög kvalitet och ger gästerna en känsla av komfort och välkomnande.
Du är serviceinriktad och gillar att arbeta med människor
Du är ansvarstagande, noggrann och har en positiv inställning
Du trivs i ett högt tempo och är flexibel
Du kan arbeta dag, kväll och helg
Erfarenhet är meriterande men inget krav – rätt inställning är viktigast
Vi erbjuder ett roligt och utvecklande säsongsarbete i hotellmiljö med möjlighet till förlängning efter sommaren.
Sommarsäsongen är juni-augusti men önskvärt är om du kan extrajobba innan dess.
Skriv i ämnesraden vilken/vilka avdelningar du är intresserad utav.
| Antal tjänster | 15 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | CIC Operations Göteborg AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 3 månader – upp till 6 månader |
| Organisationsnummer | 5594494295 |
| Typ av anställning | Sommarjobb / feriejobb |
| Yrke | Hotellvärd/Hotellvärdinna |
| Yrkesområde | Hotell, restaurang, storhushåll |
CIC Operations Göteborg AB söker femton personer till denna tjänst som hotellvärd/hotellvärdinna med placerings i Göteborg. Om det låter intressant att arbeta som hotellvärd/hotellvärdinna hos CIC Operations Göteborg AB skickar du in din ansökan senast 2026-04-30.
Källa: Arbetsförmedlingen
Manpower AB söker en person till tjänsten som kundtjänstmedarbetare i Partille.
2026-01-23
Mer infoREGION VÄSTMANLAND söker tio personer till tjänsten som skötare i Västerås.
2025-12-01
Mer infoSvenska Mässan Gothia Towers AB söker tio personer till tjänsten som hotellreceptionist i Göteborg.
2026-02-05
Mer info