Morgonpigga varuplockare till ICA-butiker i Göteborg

Publiceringsdatum: 2026-01-08

Letar du efter möjligheter att arbeta inom försäljning, inköp, marknadsföring? Positionen som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Bemannica AB är öppen och väntar på en lämplig kandidat - kan det vara du? För detta jobb är Göteborg den angivna tjänsteorten.

Bemannica AB söker för närvarande efter ambitiösa individer som vill utvecklas i rollen som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror. Kolla in deras ledig tjänst och se om du har vad som krävs för att bli en del av deras team. Söker du efter en spännande karriär som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror? Sök jobbet hos Bemannica AB senast torsdag den femte februari 2026 och bli en del av deras team.


Jobbannons

Vi erbjuder ett flexibelt extrajobb på ICA-butiker. Hos oss finns det möjlighet att jobba dagtid, kvällstid eller helger. Du lägger in din tillgänglighet i vårt schemaläggningssystem och tillfrågas sedan om arbetspass via vår app. Med andra ord är detta ett perfekt extrajobb vid sidan av studier eller ett annat arbete!

Du kommer att jobba på olika ICA-butiker i Göteborgsområdet via oss. Du kommer framförallt att få möjlighet att arbeta med varuplock på kolonial, frukt och grönt, mejeri och färsk. Andra arbetsuppgifter kan förekomma beroende på vilka avdelningar du har tidigare erfarenhet från. Det rör sig främst om arbetspass med start tidig morgon.

Vi söker dig som tidigare varit anställd i ICA-butik och som har erfarenhet av varuplock. Du bör du vara flexibel, energisk och trivas med att ha fartfyllda arbetsdagar. Du gillar att skapa ordning och reda och du har god produktkunskap kring frukt och grönt samt färskvaror. Körkort och tillgång till bil är meriterande.

Som person är du väldigt serviceinriktad och du trivs i daglig interaktion med kunder. Du är flexibel och trivs bra med fartfyllda och händelserika arbetsdagar.

Anställningsform: Tidsbegränsad anställning, vid behov.

Lön: Enligt Handels kollektivavtal med tillhörande OB-tillägg.

Vi genomför intervjuer löpande. Omgående start. 

Observera att vi inte tar emot ansökningar via mail. Ansökningar görs via vår hemsida bemannica.se.  

Om ossBemannica är ett auktoriserat bemannings- och rekryteringsföretag som är specialiserade på bemanning och rekrytering till ICA-butiker i Sverige.  Du kan läsa mer om Bemannica på bemannica.se och följ oss på Facebook eller Linkedin för de senaste nyheterna! 

Företaget är fristående från ICA Gruppen koncernen och ICA-handlarnas Förbund.

Om jobbet

Antal tjänster1
FöretagsnamnBemannica AB
LönFast månads- vecko- eller timlön
Organisationsnummer5568617616
Typ av anställningBehovsanställning
YrkeButikssäljare/Medarbetare, dagligvaror
YrkesområdeFörsäljning, inköp, marknadsföring

Ansökan

Bemannica AB söker en person till denna tjänst som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror med placerings i Göteborg. Om det låter intressant att arbeta som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror hos Bemannica AB skickar du in din ansökan senast 2026-02-05.

Källa: Arbetsförmedlingen

Till webb­ansökan »
Relaterade jobb

Sommarvikarier & behovsanställda till Nattpatrullen, Partille kommun!

Partille kommun söker fem personer till tjänsten som vårdbiträde i Partille.

2025-12-19

Mer info

Är du student och vill jobba extra på ICA-butiker i Göteborg?

Bemannica AB söker en person till tjänsten som butikssäljare/medarbetare, dagligvaror i Göteborg.

2026-01-09

Mer info

Lärarvikarier till grundskolor i Göteborg

Bemannia AB (Publ.) söker en person till tjänsten som lärare i grundskolan, årskurs 4-6 i Göteborg.

2025-12-17

Mer info